Kolejarze z PLK i spółek Grupy PLK również protestowali
20 maja 2026 r. ulicami Warszawy przeszła ogólnopolska manifestacja NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Razem dla Polski i Polaków”.
W demonstracji uczestniczyli również kolejarze z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółek z Grupy PLK, reprezentujący Sekcję Zawodową Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.
Uczestnicy manifestacji podkreślali konieczność ochrony miejsc pracy, bezpieczeństwa gospodarczego państwa oraz prowadzenia rzeczywistego dialogu społecznego.
W demonstracji uczestniczyli również kolejarze z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółek z Grupy PLK, reprezentujący Sekcję Zawodową Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.
Uczestnicy manifestacji podkreślali konieczność ochrony miejsc pracy, bezpieczeństwa gospodarczego państwa oraz prowadzenia rzeczywistego dialogu społecznego.
Redaktor | 20/5/2026